HTAT-48/13-0-SP
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
HTAT-48/13-0-SP
Descripción:
HEATSHRINK 1.89" BLACK
Guía del usuario
Inner Diameter - Recovered 0.512" (13.00mm)
Shrink Temperature 80°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Storage/Refrigeration Temperature 32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C)
Color Black
Recovered Wall Thickness 0.100" (2.54mm)
Material Polyolefin (PO), Irradiated
Product Status Active
Series HTAT
Shrinkage Ratio 4 to 1
Type Tubing, Semi-Flexible
Length -
Shelf Life Start -
Inner Diameter - Supplied 1.890" (48.01mm)