HV1812Y221MXVARHV
Vishay Vitramon
Producto No:
HV1812Y221MXVARHV
Fabricante:
Vishay Vitramon
Descripción:
CAP CER 220PF 4KV X7R 1812
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4000V (4kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series HV
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 220 pF