HV2220Y471KXMATHV
Vishay Vitramon
Producto No:
HV2220Y471KXMATHV
Fabricante:
Vishay Vitramon
Descripción:
CAP CER 470PF 5KV X7R 2220
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 5000V (5kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series HV
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 470 pF