HV2225Y272KX6ATHV
Vishay Vitramon
Producto No:
HV2225Y272KX6ATHV
Fabricante:
Vishay Vitramon
Descripción:
CAP CER 2.7 NF 6KV X7R 2225
En stock : 1000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6000V (6kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series HV
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 2700 pF