HVR2500004753FR500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
HVR2500004753FR500
Descripción:
RES 475K OHM 1/4W 1% AXIAL
En stock : 1376
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 475 kOhms
Series HVR25
Power (Watts) 0.25W, 1/4W