HVR3700001874FR500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
HVR3700001874FR500
Descripción:
RES 1.87M OHM 1/2W 1% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.394" L (4.00mm x 10.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.87 MOhms
Series HVR37
Power (Watts) 0.5W, 1/2W