HW0550800000G
Amphenol Anytek
Producto No:
HW0550800000G
Descripción:
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5.08MM
Guía del usuario
Insulation Height 0.591" (15.00mm)
Number of Levels 1
Current - UL 10 A
Wire Gauge or Range - AWG 12-26 AWG
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 5
Number of Positions 5
Color Gray
Wire Strip Length 9mm
Type Plug, Female Sockets
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.200" (5.08mm)