HW1770530000G
Amphenol Anytek
Producto No:
HW1770530000G
Descripción:
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 5MM
Guía del usuario
Insulation Height 0.591" (15.00mm)
Number of Levels 1
Current - UL 10 A
Contact Material Phosphor Bronze
Features Mating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG 12-26 AWG
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 17
Number of Positions 17
Torque - Screw -
Termination Style Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Color Green
Type Plug, Female Sockets
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.197" (5.00mm)