HWS1000-24/ME
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
HWS1000-24/ME
Descripción:
AC/DC CONVERTER 24V 1000W
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 9.45" L x 5.00" W x 3.25" H (240.0mm x 127.0mm x 82.6mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 46 A
Series HWS/ME (1000W)
Power (Watts) 1000W
Type Enclosed
Efficiency 87%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC