HWS1500-24/ME
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
HWS1500-24/ME
Descripción:
AC/DC CONVERTER 24V 1500W
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 11.00" L x 5.00" W x 3.25" H (279.4mm x 127.0mm x 82.6mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 65 A
Series HWS/ME (1500W)
Power (Watts) 1500W
Type Enclosed
Efficiency 88%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC