HWS1800T-24
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
HWS1800T-24
Descripción:
AC/DC CONVERTER 24V 1800W
Product Status Active
Efficiency 88%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 11.00" L x 4.98" W x 3.23" H (279.4mm x 126.5mm x 82.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 75 A
Series HWS1800T (1800W)
Power (Watts) 1800W