Hogar / DC DC Converters / I6A4W020A033V-003-R
minImg
I6A4W020A033V-003-R
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
I6A4W020A033V-003-R
Descripción:
DC DC CONVERTER 3.3-15V 250W
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 53V
Product Status Active
Supplier Device Package Sixteenth Brick
Current - Output (Max) 20A
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case Sixteenth Brick
Efficiency 97%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Remote On/Off, OCP
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 3.3 ~ 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.30" L x 0.90" W x 0.50" H (33.0mm x 22.9mm x 12.7mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active Low
Series i6A4W (250W)
Power (Watts) 250 W