Hogar / DC DC Converters / I7A24045A033V-003-R
minImg
I7A24045A033V-003-R
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
I7A24045A033V-003-R
Paquete:
Sixteenth Brick
Descripción:
DC DC CONVERTER 3.3-18V 750W
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 32V
Product Status Active
Supplier Device Package Sixteenth Brick
Current - Output (Max) 45A
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case Sixteenth Brick
Efficiency 98.5%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, UKCA
Voltage - Output 1 3.3V ~ 18V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.45" L x 1.34" W x 0.45" H (36.8mm x 34.0mm x 11.5mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active Low
Series i7A (750W)
Power (Watts) 810 W