Hogar / DC DC Converters / I7A4W033A033V-0F3-R
minImg
I7A4W033A033V-0F3-R
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
I7A4W033A033V-0F3-R
Descripción:
DC DC CONVERTER 3.3-24V 500W
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 60V
Product Status Active
Supplier Device Package Sixteenth Brick
Current - Output (Max) 33A
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case Sixteenth Brick
Efficiency 98%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, Heat Sink, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, UKCA
Voltage - Output 1 3.3 ~ 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.45" L x 1.34" W x 0.98" H (36.8mm x 34.0mm x 24.9mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active Low
Series i7A (750W)
Power (Watts) 792 W