IA18ASN14DOM1
Carlo Gavazzi Inc.
Producto No:
IA18ASN14DOM1
Fabricante:
Carlo Gavazzi Inc.
Descripción:
SENSOR PROX INDUCTIVE 14MM CYL
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67, NEMA 1,3,4,6,13
Termination Style Connector
Sensing Distance 0.551" (14mm)
Output Type NPN-NO, 2-Wire
Response Frequency 400Hz
Shielding Unshielded
Product Status Obsolete
Indicator LED
Series IA
Package / Case Cylinder, Threaded - M18
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 12V ~ 36V