IA30FSN15PO
Carlo Gavazzi Inc.
Producto No:
IA30FSN15PO
Fabricante:
Carlo Gavazzi Inc.
Descripción:
SENSOR PROX INDUCTIVE 15MM CYL
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (TA)
Ingress Protection IP67
Termination Style Cable Leads
Sensing Distance 0.591" (15mm)
Output Type PNP-NO, 3-Wire
Response Frequency 1kHz
Shielding Unshielded
Product Status Obsolete
Indicator LED
Series IA
Package / Case Cylinder, Threaded - M30
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V