Hogar / DC DC Converters / IB050E120T40N1-00
minImg
IB050E120T40N1-00
Vicor Corporation
Producto No:
IB050E120T40N1-00
Fabricante:
Vicor Corporation
Descripción:
DC DC CONVERTER 9-15V 500W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 60V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 9 ~ 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.30" L x 0.90" W x 0.41" H (58.4mm x 22.9mm x 10.4mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 40A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series VI Brick® IBC (500W)
Power (Watts) 500 W
Type Intermediate Bus Converter
Package / Case Eighth Brick
Efficiency 97.6%