IB050Q096T70N1-CB
Vicor Corporation
Producto No:
IB050Q096T70N1-CB
Fabricante:
Vicor Corporation
Descripción:
1/4 BRICK IBC 36-60VIN 70A EVAL
Guía del usuario
Main Purpose DC/DC, Step Down
Current - Output 70A
Product Status Obsolete
Power - Output 750 W
Series VI Brick® IBC
Regulator Topology Buck
Frequency - Switching 1MHz
Supplied Contents Board(s)
Voltage - Output 9.6V
Board Type Fully Populated
Outputs and Type 1, Isolated
Mfr Vicor Corporation
Utilized IC / Part IB050Q096T70
Package Bag
Voltage - Input 36V ~ 60V