Hogar / Coaxial Cables (RF) / IBPS047-KMKF-10.0IN
minImg
IBPS047-KMKF-10.0IN
Amphenol Times Microwave Systems
Producto No:
IBPS047-KMKF-10.0IN
Descripción:
CBL ASSY 2.92MM JACK TO PLUG 10"
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type -
2nd Contact Gender Male
1st Connector 2.92mm Jack
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection -
Color Blue
2nd Connector 2.92mm Plug
1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature -
Product Status Active
2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Series InstaBend® PhaseStable 047
Length 10.000" (254.00mm)
Mfr Amphenol Times Microwave Systems
1st Contact Gender Female
1st Connector Mounting Feature -
Style 2.92mm to 2.92mm
Features -
Package Bag
Frequency - Max 40 GHz