IC0603A681R-10
Laird-Signal Integrity Products
Producto No:
IC0603A681R-10
Descripción:
FIXED IND 680NH 35MA 1.7 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 15 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.94mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 35 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.7Ohm Max
Inductance 680 nH
Series IC
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 80MHz