ICB18L50N14NAM1
Carlo Gavazzi Inc.
Producto No:
ICB18L50N14NAM1
Descripción:
SENSOR PROX INDUCTIVE 14MM CYL
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (TA)
Ingress Protection IP67
Termination Style Connector
Sensing Distance 0.551" (14mm)
Output Type NPN-NC/NO, 4-Wire
Response Frequency 1.5kHz
Shielding Unshielded
Product Status Last Time Buy
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 36V