ICB18L50N14PO
Carlo Gavazzi Inc.
Producto No:
ICB18L50N14PO
Descripción:
SENSOR PROX INDUCTIVE 14MM CYL
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (TA)
Ingress Protection IP67
Termination Style Cable Leads
Sensing Distance 0.551" (14mm)
Output Type PNP-NO, 3-Wire
Response Frequency 1.5kHz
Shielding Unshielded
Product Status Active
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 36V