ICB18S30N14M1IO
Carlo Gavazzi Inc.
Producto No:
ICB18S30N14M1IO
Descripción:
SENSOR PROX INDUCTIVE 14MM CYL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (TA)
Ingress Protection IP67
Termination Style Connector
Sensing Distance 0.551" (14mm)
Output Type Configurable
Response Frequency 1.5kHz
Shielding Unshielded
Product Status Active
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 36V