Hogar / Current Sensors / ICD-A-100-CAN1-12
minImg
ICD-A-100-CAN1-12
Isabellenhuette USA
Producto No:
ICD-A-100-CAN1-12
Descripción:
CURRENT SENSOR - ISA-SCALE DC CO
Guía del usuario
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Response Time -
For Measuring DC
Current - Supply (Max) 50mA
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Current - Sensing ±100A
Series ICD
Accuracy ±0.8%
Sensitivity -
Number of Channels 1
Package / Case Module
Sensor Type Current Sensor
Linearity ±0.1%
Voltage - Supply 5.5V ~ 26V