Infineon Technologies
Producto No:
ICE5AR3995BZXKLA1
Fabricante:
Paquete:
PG-DIP-7-10
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
FLYBACK REGULATOR
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Topology | Buck, Flyback |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Breakdown | 950V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | PG-DIP-7-10 |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Control Features | Soft Start |
| Series | CoolMOS™, CoolSET™ |
| Power (Watts) | 30 W |
| Fault Protection | Current Limiting, Open Loop, Over Load, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit, UVLO |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm), 7 Leads |
| Frequency - Switching | 100kHz |
| Voltage - Start Up | 16 V |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Duty Cycle | 75% |
| Output Isolation | Isolated |
| Package | Tube |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 10V ~ 27V |
| Base Product Number | ICE5AR3995 |