ICM1206ER161M
Vishay Dale
Producto No:
ICM1206ER161M
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
CMC 340MA 2LN 160 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR) (Max) 400mOhm
Impedance @ Frequency 160 Ohms @ 100 MHz
Approval Agency -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height (Max) 0.083" (2.10mm)
Product Status Active
Ratings -
Series ICM-1206
Voltage Rating - DC 50V
Package / Case Horizontal, 4 PC Pad
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 340mA