ICM18-300
Tri-Mag, LLC
Producto No:
ICM18-300
Descripción:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 30V 18W
En stock : 498
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency cUL, FCC, UL
Input Connector NEMA 1-15P, Multi-Blade (Sold Separately)
Size / Dimension 2.80" L x 1.70" W x 1.20" H (71.2mm x 43.2mm x 30.5mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.309 lb (140.0 g)
Current - Output (Max) 600mA
Series Tri-Mag®, ICM18 (18W)
Power (Watts) 18 W
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 30V
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC