ICM48-360
Tri-Mag, LLC
Producto No:
ICM48-360
Descripción:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 36V 48W
En stock : 242
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency cUL, FCC, UL
Input Connector NEMA 1-15P, Multi-Blade (Sold Separately)
Size / Dimension 3.82" L x 1.77" W x 1.36" H (97.0mm x 45.0mm x 34.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.33A
Series Tri-Mag®, ICM48 (48W)
Power (Watts) 48 W
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 36V
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC