ICM60-180
Tri-Mag, LLC
Producto No:
ICM60-180
Descripción:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 59W
En stock : 230
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade, Multi-Blade (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency cUL, FCC, UL
Input Connector NEMA 1-15P, Multi-Blade (Sold Separately)
Size / Dimension 4.62" L x 2.14" W x 1.40" H (117.3mm x 54.4mm x 35.6mm)
Product Status Active
Weight 0.441 lb (200.03 g)
Current - Output (Max) 3.3A
Series Tri-Mag®, ICM60 (60W)
Power (Watts) 59 W
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 39.4" (1.00m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 18V
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC