Renesas Electronics America Inc
Producto No:
ICM7228BIBI
Fabricante:
Paquete:
28-SOIC
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC DRVR 7 SEGMNT 8 DIGIT 28SOIC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Digits or Characters | 8 Digits |
| Configuration | 7 Segment |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Supply | 250 µA |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 28-SOIC |
| Series | - |
| Package / Case | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Display Type | LED |
| Voltage - Supply | 4V ~ 6V |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Package | Tube |
| Interface | - |
| Base Product Number | ICM7228 |