Renesas Electronics America Inc
Producto No:
ICM7243BIPLZ
Fabricante:
Paquete:
40-PDIP
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC LED DRIVER LINEAR 30MA 40DIP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C (TA) |
| Applications | - |
| Voltage - Supply (Min) | 4.75V |
| Topology | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 40-PDIP |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | - |
| Series | - |
| Type | Linear |
| Package / Case | 40-DIP (0.600", 15.24mm) |
| Voltage - Supply (Max) | 5.25V |
| Voltage - Output | - |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Frequency | - |
| Dimming | - |
| Package | Tube |
| Current - Output / Channel | 30mA |
| Base Product Number | ICM7243 |