IDCS7328ER101M
Vishay Dale
Producto No:
IDCS7328ER101M
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
FIXED IND 100UH 1.7A 207MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 207mOhm Max
Inductance 100 µH