Hogar / Single Diodes / IDW30G65C5XKSA1
minImg
IDW30G65C5XKSA1
Infineon Technologies
Producto No:
IDW30G65C5XKSA1
Paquete:
PG-TO247-3
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
DIODE SIL CARB 650V 30A TO247-3
En stock : 1484
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 0 ns
Capacitance @ Vr, F 860pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package PG-TO247-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 220 µA @ 650 V
Series CoolSiC™+
Package / Case TO-247-3
Technology SiC (Silicon Carbide) Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.7 V @ 30 A
Mfr Infineon Technologies
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 650 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 30A