IFCB0402ER10NG
Vishay Dale
Producto No:
IFCB0402ER10NG
Fabricante:
Vishay Dale
Paquete:
0402 (1005 Metric)
Descripción:
FIXED IND 10NH 200MA 1.35OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 7 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.015" (0.37mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 200 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.35Ohm Max
Inductance 10 nH
Series IFCB-0402
Type Thin Film
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 4.5GHz