IFCB0402ER15NJ
Vishay Dale
Producto No:
IFCB0402ER15NJ
Descripción:
FIXED IND 15NH 130MA 1.75OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 5 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.015" (0.37mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 130 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.75Ohm Max
Inductance 15 nH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 3.3GHz