IFCB0402ER1N5C
Vishay Dale
Producto No:
IFCB0402ER1N5C
Descripción:
FIXED IND 1.5NH 700MA 250MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 7 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.015" (0.37mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max
Inductance 1.5 nH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 10GHz