IFCB0402ER3N3S
Vishay Dale
Producto No:
IFCB0402ER3N3S
Descripción:
FIXED IND 3.3NH 380MA 450MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 7 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.015" (0.37mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 380 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 450mOhm Max
Inductance 3.3 nH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz