IFCB0603ER18NG
Vishay Dale
Producto No:
IFCB0603ER18NG
Paquete:
0603 (1608 Metric)
Descripción:
FIXED IND 18NH 300MA 1.65OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 13 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.65Ohm Max
Inductance 18 nH
Series IFCB-0603
Type Thin Film
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 2GHz