Hogar / Fixed Inductors / IFLR4027EZERR15M01
minImg
IFLR4027EZERR15M01
Vishay Dale
Producto No:
IFLR4027EZERR15M01
Descripción:
FIXED IND 155NH 50A 0.42MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 40A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 50 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.402" W (7.00mm x 10.20mm)
Product Status Active
Ratings -
DC Resistance (DCR) 0.42mOhm Max
Inductance 155 nH