Hogar / IGBT Modules / IFS150B12N3E4PB11BPSA1
minImg
IFS150B12N3E4PB11BPSA1
Infineon Technologies
Producto No:
IFS150B12N3E4PB11BPSA1
Paquete:
Module
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IGBT MOD 1200V 300A 750W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor Yes
Configuration Full Bridge
Current - Collector (Ic) (Max) 300 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 9.3 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series MIPAQ™
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 150A
Package / Case Module
Power - Max 750 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 1 mA