Hogar / IGBT Modules / IFS200B12N3E4B31BPSA1
minImg
IFS200B12N3E4B31BPSA1
Infineon Technologies
Producto No:
IFS200B12N3E4B31BPSA1
Paquete:
Module
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IGBT MOD 1200V 400A 940W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor Yes
Configuration Full Bridge
Current - Collector (Ic) (Max) 400 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 14 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 200A
Package / Case Module
Power - Max 940 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 1 mA