Hogar / IGBT Modules / IFS200V12PT4BOSA1
minImg
IFS200V12PT4BOSA1
Infineon Technologies
Producto No:
IFS200V12PT4BOSA1
Descripción:
IGBT MODULE 1200V 200A
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Phase Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 200 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.15V @ 15V, 200A