Hogar / Fixed Inductors / IFSC0806AZER1R0M01
minImg
IFSC0806AZER1R0M01
Vishay Dale
Producto No:
IFSC0806AZER1R0M01
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
FIXED IND 1UH 1.6A 115 MOHM SMD
En stock : 7597
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.88A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 115mOhm Max
Inductance 1 µH