Hogar / Fixed Inductors / IFSC0806AZER6R8M01
minImg
IFSC0806AZER6R8M01
Vishay Dale
Producto No:
IFSC0806AZER6R8M01
Descripción:
FIXED IND 6.8UH 600MA 748MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 800mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 748mOhm Max
Inductance 6.8 µH