Hogar / Fixed Inductors / IFSC1111ABER6R8M01
minImg
IFSC1111ABER6R8M01
Vishay Dale
Producto No:
IFSC1111ABER6R8M01
Descripción:
FIXED IND 6.8UH 1.2A 228MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.114" L x 0.114" W (2.90mm x 2.90mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 228mOhm Max
Inductance 6.8 µH