IFX25001TS V10
Infineon Technologies
Producto No:
IFX25001TS V10
Paquete:
PG-TO220-3-1
Descripción:
IC REG LINEAR 10V 400MA TO220-3
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 220 µA
Voltage - Input (Max) 40V
PSRR 60dB (100Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 400mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 30 mA
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package PG-TO220-3-1
Control Features -
Series -
Package / Case TO-220-3
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Mfr Infineon Technologies
Voltage - Output (Min/Fixed) 10V
Voltage Dropout (Max) 0.5V @ 250mA