IFX25401TBVATMA1
Infineon Technologies
Producto No:
IFX25401TBVATMA1
Paquete:
PG-TO263-5-1
Descripción:
IC REG LIN POS ADJ 400MA TO263-5
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 220 µA
Voltage - Input (Max) 40V
PSRR 54dB (100Hz)
Output Type Adjustable
Number of Regulators 1
Current - Output 400mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 25 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) 20V
Product Status Obsolete
Supplier Device Package PG-TO263-5-1
Control Features -
Series -
Package / Case TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Mfr Infineon Technologies
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage Dropout (Max) 0.5V @ 250mA