IH03BQ270K
Vishay Dale
Producto No:
IH03BQ270K
Descripción:
FIXED IND 27UH 7A 35 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 12A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 7 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.800" Dia x 0.875" L (20.32mm x 22.23mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 35mOhm Max
Inductance 27 µH