IH05BQ151K
Vishay Dale
Producto No:
IH05BQ151K
Descripción:
FIXED IND 150UH 7A 60 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 7 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.860" Dia x 1.625" L (21.84mm x 41.28mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 60mOhm Max
Inductance 150 µH