IH05BQ680K
Vishay Dale
Producto No:
IH05BQ680K
Descripción:
FIXED IND 68UH 7.5A 35 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 9A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 7.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.860" Dia x 1.125" L (21.84mm x 28.58mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 35mOhm Max
Inductance 68 µH